Pokyny

Milí športoví priatelia,

v nedeľu 14.7.2019 sa uskutoční v Štrbe podujatie Malý štrbský maratón. Prosím, prečítajte si dôležité informácie pre všetkých pretekárov a vo vlastnom záujme sledujte webstránku www.maraton.skstrba.sk a Facebook www.facebook.com/maratonstrba.

Neúčasť

V prípade Vašej neúčasti nás prosím bezodkladne kontaktujte na info@skstrba.sk.

Registrácia a preberanie štartových čísel

Registrácia na 31 km, 10 km a 10 km Nordic Walking bola z dôvodu dosiahnutia účastníckeho limitu ukončená. Registrácia žiakov je naďalej otvorená.

Nezabudnite si vytlačiť a priniesť so sebou podpísaný Súhlas dotknutej osoby, ktorý ste obdržali emailom. Ak Vám súhlas neprišiel, skontrolujte si prosím priečinky nevyžiadanej pošty/spamu/ alebo nás kontaktujte na info@skstrba.sk.

Vyzdvihnutie štartových čísiel, ktorí boli registrovaní online na preteky bude možná len na základe uvedeného dokumentu v sobotu od 15:00 do 21:00 a v nedeľu od 7:00 do 8:30 v Kultúrnom dome v Štrbe. Registrácia žiakov bude v stane pri vchode do budovy Kultúrneho domu.

Prosíme o dodržanie termínu registrácie. Pretekári, ktorí si zabudnú vytlačiť dokument si ho musia vyplniť a podpísať na mieste.

Registrácia nových pretekárov na 10km, 31km a Nordic Walking už nie je možná. Otvorená je už iba registrácia žiakov, v prípade záujmu prosím využite online registráciu.

Štartové číslo obsahuje aj RFID čip, ktorý v žiadnom prípade nedeformujte ani neodlepujte. Pretekári musia mať číslo umiestnené v hornej časti tela v predu. Pretekári, ktorí nedodržia toto pravidlo môžu byť diskvalifikovaní. Účastnícku medailu získate po prechode cieľom.

V štartovacom balíku obdržia pretekári na 10km, Nordic Walking a 31 km  lístok na stravu. Strava sa podáva v reštaurácii Martek za budovou Kultúrneho domu v Štrbe, kde si môžu jedlo objednať aj ostatní účastníci a návštevníci. 

Prosím, pozrite si plán okolia štartu a cieľa a mapy tratí: http://maraton.skstrba.sk/profil-trate

Priestory na prezlečenie sú v sále kultúrneho domu.

Doprava

Parkovanie je možné v okolí na priľahlých uliciach a dočasných parkoviskách, vyznačených na mapke. Parkovanie je bezplatné a koordinované obecnou políciou a organizátormi. Prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov a polície.

Organizátor zabezpečuje kyvadlovú prepravu od vlakových spojov z Tatranskej Štrby od 7:00 do 8:20. Zároveň po vyhlásení výsledkov zvoz na Tatranskú Štrbu. (sledujte informácie komentátora). Prosíme sledujte si meškanie spojov.

13.07.2019 - sobota

15:00 - 21:00 - Prezentácia pretekárov v Kultúrnom dome v Štrbe

14.07.2019 - nedeľa

08:30 - Kultúrny dom Štrba Koniec prezentácie pretekárov
09:30 - Nám. pred Kult. domom Štart pretekárov na 10 km, 31 km, NW
09:40 - Nám. pred Kult. domom Štart žiackych kategórií

10:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov žiaci
11:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov 10 km a Nordic Walking
12:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov 31 km a tomboly

Tombolu si môžu zakúpiť všetci návštevníci v priestoroch pred Kultúrnym domom.

Počas celého dopoludnia bude divákov sprevádzať ľudová hudba.

K dispozícii budú stánky s občerstvením, predajné stánky so športovým tovarom a stánok Mitická minerálka.

V sobotu 13. júla o 17:00 hodine organizuje Miestny odbor Matice Slovenskej zapálenie Vatru zvrchovanosti, na ktorú vás srdečne pozývame.