Pokyny

Milí športoví priatelia,

v nedeľu 11.7.2021 sa uskutoční v Štrbe podujatie Malý štrbský maratón. Prosím, prečítajte si dôležité informácie pre všetkých pretekárov a vo vlastnom záujme sledujte webstránku www.maraton.skstrba.sk a Facebook www.facebook.com/maratonstrba.

Neúčasť

V prípade Vašej neúčasti nás prosím bezodkladne kontaktujte na info@skstrba.sk.

Registrácia a preberanie štartových čísel

Registrácia na 31 km, 10 km a 10 km Nordic Walking bola z dôvodu dosiahnutia účastníckeho limitu ukončená. 

Preteky žiakov sa v roku 2021 neuskutočnia.

Nezabudnite si vytlačiť a priniesť so sebou podpísaný Súhlas dotknutej osoby, ktorý ste obdržali emailom. Ak Vám súhlas neprišiel, skontrolujte si prosím priečinky nevyžiadanej pošty/spamu/ alebo nás kontaktujte na info@skstrba.sk.

Vyzdvihnutie štartových čísiel, ktorí boli registrovaní online na preteky bude možná len na základe uvedeného dokumentu v sobotu od 15:00 do 18:00 a v nedeľu od 7:00 do 8:30 v označených priestoroch pri Kultúrnom dome v Štrbe.

Prosíme o dodržanie termínu registrácie. Pretekári, ktorí si zabudnú vytlačiť dokument si ho musia vyplniť a podpísať na mieste.

Registrácia nových pretekárov na 10km, 31km a Nordic Walking na mieste nie je možná.

Štartové číslo obsahuje aj RFID čip, ktorý v žiadnom prípade nedeformujte ani neodlepujte. Pretekári musia mať číslo umiestnené v hornej časti tela v predu. Pretekári, ktorí nedodržia toto pravidlo môžu byť diskvalifikovaní.

Priestory na prezlečenie v interiéri nebudú otvorené. K dispozícii bude stan pre prezlečenie a úschovu vecí.

Účastnícku medailu spolu s baleným nápojom a stravou získate po prechode cieľom.

Mapy tratí - v roku 2021 je nová 10 km trať okolo zaniknutej osady Šoldov

Prosím, pozrite si plán okolia štartu a cieľa a mapy tratí: http://maraton.skstrba.sk/profil-trate

Doprava

Parkovanie je možné v okolí na priľahlých uliciach a dočasných parkoviskách, vyznačených na mapke. Parkovanie je bezplatné a koordinované obecnou políciou a organizátormi. Prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov a polície.

Organizátor zabezpečuje kyvadlovú prepravu od vlakových spojov z Tatranskej Štrby od 7:00 do 8:30. Zároveň po vyhlásení výsledkov zvoz na Tatranskú Štrbu. (sledujte informácie komentátora). Prosíme sledujte si meškanie spojov.

10.07.2021 - sobota

15:00 - 18:00 - Prezentácia pretekárov v Kultúrnom dome v Štrbe

11.07.2021 - nedeľa

08:30 - Kultúrny dom Štrba - koniec prezentácie pretekárov
09:30 - Nám. pred Kult. domom Štart pretekárov na 31 km
09:40 - Nám. pred Kult. domom Štart pretekárov na 10 km a NW

11:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov 10 km a Nordic Walking
12:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov 31 km 

Opatrenia proti šíreniu COVID-19

Podľa opatrení UVZ SR platných pre lokalitu Poprad od 25.6.2021 pre organizáciu hromadných športových podujatí takéhoto typu je základnou podmienkou účasti predloženie negatívneho PCR testu nie staršieho ako 72 hodín (t.j. z 7.7. a neskôr) alebo negatívneho antigénového testu nie staršieho ako 24 hodín pred začiatkom podujatia (t.j. od piatku 9.7.2021)

Testovanie účastníkov

Účastníkom, ktorí potrebujú pre účasť na pretekoch test s negatívnym výsledkom odporúčame otestovať sa v okolí svojho bydliska pred odchodom na podujatie. Test musí byť vykonaný od piatku 9.7.

Ponúkame Vám možnosť otestovať sa v obci Štrba, no vzhľadom na dostatočné personálne zabezpečenie Vás prosíme o zaregistovanie požiadavky na testovanie na adrese https://forms.gle/Suftsf17CfXTpDqk9

a) v sobotu v mobilnom odberovom mieste na Tatranskej Štrbe - Dom sociálnych služieb v čase 9 - 15:00 za poplatok 15 €

b) v nedeľu v mobilnom odberovom mieste v blízkosti štartu a cieľa (vchod do budovy Kultúrneho domu zozadu) v čase 7:00 - 9:00 za poplatok 15 €

Uvedený negatívny test nie je potrebné predložiť v prípade, že:

a) osoba bola zaočkovaná prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou a od tejto udalosti uplynulo najmenej 21 dní ale nie viac ako 90 dní, pokiaľ nebola aplikovaná druhá dávka vakcíny (t.j. zaočkovanie druhou dávkou bez ohľadu na termín alebo prvou dávkou podanou od 11.4. do 19.6.2021)

b) osoba bola zaočkovaná prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou a od tejto udalosti uplynulo najmenej 21 dní 

c) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami  (po 11. januári 2021)