Pokyny

Milí športoví priatelia,

už túto nedeľu 9.7.2017 sa uskutoční v Štrbe podujatie Malý štrbský maratón. Prosím, prečítajte si dôležité informácie pre všetkých pretekárov a vo vlastnom záujme sledujte webstránku www.maraton.skstrba.sk a Facebook www.facebook.com/maratonstrba.

Neúčasť

V prípade Vašej neúčasti nás prosím bezodkladne kontaktujte na info@skstrba.sk.

Preberanie štartových čísel

Nezabudnite si vytlačiť a priniesť so sebou podpísaný Súhlas dotknutej osoby, ktorý ste obdržali emailom. Ak Vám súhlas neprišiel, skontrolujte si prosím priečinky nevyžiadanej pošty/spamu/.

Vyzdvihnutie štartových čísiel, ktorí boli registrovaní online na preteky bude možná len na základe uvedeného dokumentu v sobotu od 15:00 do 21:00 a v nedeľu od 7:00 do 8:30 v Kultúrnom dome v Štrbe. Registrácia žiakov bude v stane pri vchode do budovy Kultúrneho domu.

Prosíme o dodržanie termínu registrácie. Pretekári, ktorí si zabudnú vytlačiť dokument si ho musia vyplniť a podpísať na mieste.

Registrácia nových pretekárov na 10km, 31km a Nordic Walking už nie je možná. Otvorená je už iba registrácia žiakov, v prípade záujmu prosím využite online registráciu.

Štartové číslo obsahuje aj RFID čip, ktorý v žiadnom prípade nedeformujte ani neodlepujte. Pretekári musia mať číslo umiestnené v hornej časti tela v predu. Pretekári, ktorí nedodržia toto pravidlo môžu byť diskvalifikovaní. Účastnícku medailu získate po prechode cieľom.

V štartovacom balíku obdržia pretekári na 10km, Nordic Walking a 31 km  lístok na stravu. Strava sa podáva v reštaurácii Martek za budovou Kultúrneho domu v Štrbe, kde si môžu jedlo objednať aj ostatní účastníci a návštevníci. 

Prosím, pozrite si plán okolia štartu a cieľa a mapy tratí: http://maraton.skstrba.sk/profil-trate

Priestory na prezlečenie sú v sále kultúrneho domu.

Doprava

Parkovanie je možné v okolí na priľahlých uliciach a dočasných parkoviskách, vyznačených na mapke. Parkovanie je bezplatné a koordinované obecnou políciou a organizátormi. Prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov a polície.

Organizátor zabezpečuje kyvadlovú prepravu od vlakových spojov z Tatranskej Štrby od 6:45 do 8:20. Zároveň po vyhlásení výsledkov zvoz na Tatranskú Štrbu. (sledujte informácie komentátora). Prosíme sledujte si meškanie spojov.

Sprievodný program:

08.07.2017 - sobota

15:00 - 21:00 - Prezentácia pretekárov v Kultúrnom dome v Štrbe

09.07.2017 - nedeľa

08:30 - Kultúrny dom Štrba Koniec prezentácie pretekárov
09:30 - Nám. pred Kult. domom Štart pretekárov na 10 km, 31 km, NW
09:40 - Nám. pred Kult. domom Štart žiackych kategórií

10:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov žiaci
11:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov 10 km a Nordic Walking
12:45 - predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov 31 km a tomboly

Tombolu si môžu zakúpiť všetci návštevníci v priestoroch pred Kultúrnym domom.

Počas celého dopoludnia bude divákov sprevádzať bubnová šou Batida a 250 metrov pred cieľom, pred Coffee&Coctail barom ART CAFÉ Štrba bude FAN Zóna s terasou a DJ hudobnou produkciou.

K dispozícii budú stánky s občerstvením, predajné stánky so športovým tovarom a stánok Mitická minerálka.

Ponuka spoločnosti Sport RysyV štartovacom balíku nájdete zľavový poukaz na nákup bežeckej obuvi v Sport Rysy.

V priestore štartu a cieľa bude k dispozícii predajný stánok od spoločnosti Sport Rysy, v ktorom si môžete otestovať a zakúpiť bežeckú obuv On Cloud a bežecký textil - tričká, kraťasy a ponožky od značiek Asics, Mizuno Inov8 a Salomon.

Testovacie modely topánok On Cloud
 
CloudFlow
- Pánský Cloudflow Malibu/Neon vel. 42,5 až 47
- Dámský CloudFlow Blue/Haze vel. 37;37,5 a 39 až 41; Atlantis/Flame vel. 38,5
 
CloudFlash
- Pánský vel. 42-46
- Dámský vel. 38-40,5
 
Cloud Surfer:
- Pánská neon/grey – 41-45
- Dámský Lava/Glacier – 37,5 až 40,5
 
VenturePeak – pán. Vel.42 až 46
 
 

Ponuka spoločnosti Art Café ŠtrbaV štartovacom balíku získate aj kupón pre bezplatnú kávu v  Art Café Štrba. Pokyny pre využitie sú uvedené na kupóne.